Jaaa taak!
Det har været en skøn efterårsferie i autocamper fra Ringkøbing, via Hvide Sande, til Esbjerg, Fanø, Ribe, Rømø, pitstop i Kerteminde og derfra hjem.
Vi var heldige at få besøg to dage af Carla og Valdemar på Fanø.
Livet med “hundehus på ryggen” er også sagen for en islandsk fårehund der med gennemsnitligt 7 daglige ture og 20000 menneskeskridt sov godt om natten. Vi kunne stoppe, spise, gå, bade, tage lur, løbe, drikke kaffe, spille spil, strikke, lige når vi ville. Der var en pæn udsigt alle steder.
Onsdag vågnede vi op til en magisk stille morgen og jeg måtte i havet. Det var ikke engang koldt. Havdyp i Haurvig 🙂

Jeg elsker at opleve nye steder i løbesko og fik nydt ture i Haurvig, Esbjerg, Rømø x 2. Langs vand, i klitter, på hede, i sand.


Rømø kom først frem af tågen midt på dagen, men det var nu alligevel en smuk diset løbetur langs Vadehavet.



