Races i kalenderen

2021

Ukendt dato: Backyard ultra

16. Maj: Cph Marathon

12. Juni: Challenge Herning

2020

22. Marts: Sydkystløbet halvmarathon (udsat til 11. Oktober pga Corona)

26. Marts: Kanonkugle Marathon (aflyst pga Corona)

18. April: 6 Hour Nordic Challenge (aflyst pga Corona)

17. Maj: Cph Marathon (aflyst pga Corona)

13. Juni: Challenge Herning Nordic Champignonship 1/2 (aflyst pga Corona)

28. Juni: Stevns Jernmand 1/2 (aflyst pga Corona)

7.  August: Great Dane Backyard Ultra (udskudt til 2021 pga sammenfald med Livas efterskolestart)

30. August: DM v Silkeborg tri 1/2 – aflyst pga Corona

3. Oktober: 6-timers Nordic Ultra

11. Oktober: Sydkystløbet halvmarathon

25. Oktober: Cph Coast Half

22. November: Holger Danske Marathon

2019 (Læs indlæg via links)

2. Februar: HTM Marathon – 1/2 Marathon

23. Marts: Brøderup ½ marathon

19. maj: Copenhagen Marathon

1. juni: Karrebæksminde TRI 1/4 distance (klubmesterskab)

10. Juni: Royal run 10 km

23. juni: Ironman 70.3 Helsingør 1/2 distance

30. juni: Stevns Jernmand – 1/2 distance

18. august: KMD Ironman Copenhagen

21. august: CrayceY

15. september: CPH Half

3. november: Skovmarathon

24. november: Holger Danske Marathon

2018 (Læs racebeskrivelser via links)

18. Marts : Sydkystløbet (halvmarathon)

29. april: Hamborg marathon

13. Maj: Copenhagen Marathon for fundracers.dk

2. juni: Karrebæksminde Triatlon (Kvart)

6. juni: La Santa TRI Sprint Serien vol. 1

13. juni: La Santa TRI Sprint Serien vol. 2

20. juni: La Santa TRI Sprint Serien vol. 3

24. juni Stevns Jernmand (Kvart) – klubmesterskab

27. juni: La Santa TRI Sprint Serien vol. 4

4.8: Ölöppet  (SWIMrun i Göteborg)

2.9: Frederiksværk Stålmand (halv distance)

23.9: Zombieløbet

7.10: Eremitageløbet

13.10: Cannonball HTM Marathon Hjortespring

4.11: Lufthavnen rundt ½ marathon

2017 (Læs race-beskrivelser via linkene)

28. maj: Xterra Swim run Furesø

3. juni: Karrebæksminde triatlon

7. juni: Club La Santa sprint serien vol 1

14. juni: Club La Santa sprint serien vol 2

21. juni: Club La Santa sprint serien vol 3

25. juni: Stevns Jernmand

28. juni: Club La Santa sprint serien vol 4

1. juli: Kustjagaren swim-run

8. juli: Burresø 111

20. august: KMD Ironman Copenhagen

17. september: CPH Half (spontan)

24. september: Zombieløbet

8. oktober: Eremitageløbet

15. oktober: Sydkystløbet halvmarathon

28. Oktober: CPH-ultra.dk (6-timersløb)

Tidligere deltagelse i

  • Øresund Triatlon 2015
  • KMD Ironman 70.3 Kronborg 2016
  • Bellevue Tri 2015
  • Brøndby Kvindetri 2014, 2015 og 2016
  • La Santa Sprint Serien 2015
  • Karrebæksminde Triatlon 2016
  • Farum Mini tri 2015 og 2016
  • Islev tri 2015
  • Havnetri 2015

Marathon

  • Copenhagen Marathon 2006, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2018, 2019
  • Côte D’Azur Nice-Cannes Marathon 2013
  • Hamborg Marathon 2018
  • Holger Danske Marathon 2019
  • Kanonkugle Marathon (Canonball) 2019